piątek, 29 sierpnia 2014

10 wymarzonych miejsc Ameryki Południowej.

Powoli kończą się wakacje i ja zatem powoli dobijam do celu w realizacji cyklu postów - 10 wymarzonych miejsc na danym kontynencie. Za nami Europa, Azja i Ameryka Północna. Pora na Amerykę Południową. Tam naprawdę jest co zwiedzać. Zapraszam! :)

1.  San Carlos de Bariloche w Argentynie.
Miasto leży u stóp Andów, otoczone jeziorami. To chyba jedna z piękniejszych możliwości, jakie może zaoferować Ameryka Północna. Miejscowość słynie zarówno ze sportów narciarskich jaki i z pięknych krajobrazów, sportów wodnych oraz z alpinistyki.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Bariloche-_Argentina2.jpg

2. Jezioro Titicaca, Boliwia, Peru.
To największe jezioro wysokogórskie na Ziemii. Znajduje się na wysokości 3812 m n.p.m. To nie tylko miejsce piękne krajobrazowo. Jezioro to jest także domem dla Indian Uru, którzy całe swoje życie spędzają na maleńkich pływających wyspach wyplatanych z trzciny totora.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/Lake_Titicaca_on_the_Andes_from_Bolivia.jpg


3. Machu Picchu (Peru) 
To najlepiej zachowane miasto Inków - zabytek kultury wpisany na listę UNESCO. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba.

Machu Picchu


4. Wyspa Wielkanocna.
Największą tajemnicą wyspy, nurtującą wielu naukowców i turystów są olbrzymie, monolityczne, kamienne rzeźby - tzw. moai - wykonane z kamienia wulkanicznego. Na wyspie jest ponad 800 takich rzeźb, a niektóre spośród nich mają charakterystyczne kapelusze, zwane pukao.

http://bi.gazeta.pl/im/aa/d5/e0/z14734762Q,Wyspa-Wielkanocna---Rapa-Nui.jpg


5. Park Narodowy Los Glaciares.
Los Glaciare oferuje nie tylko widok największego spośród wciąż rozrastających się lodowców na świecie - Perito Moreno, ale również wielogodzinne wędrówki po zespole górski, który podobno należy do najwybitniejszej kulminacji świata. Jeśli ma się farta zobaczyć można spektakl, który oferuje sama Matka Natura. Kilkusettonowe bryły lodu opadają do jeziora, co przyprawia nie tylko o zachwyt, ale i dreszcze...

http://cudaswiata.pl/photos/los_glaciares02.jpg


6. Wodospady Iguazu.
Wspaniałe wodospady leżą na granicy argentyńsko-brazylijskiej, która przebiega centralnie przez Diabelską Gardziel, największy i najbardziej spektakularny z wodospadów. Z bazaltowego progu w kształcie podkowy spada tu w ciągu godziny (w porze deszczowej) 140 milionów ton wody! To siedem razy więcej niż przelewa się przez wodospad Niagara. W grzmiącą Gardziel Diabła można zajrzeć z niezwykłego tarasu zawieszonego niemal nad krawędzią wodospadu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1c/Sunset_over_Iguazu2.jpg/800px-Sunset_over_Iguazu2.jpg


7. Park Narodowy Canaima.
Położony jest w południowo-wschodniej części Wenezueli. Park obejmuje wysoki płaskowyż w północnej części Wyżyny Gujańskiej (1500–2000 m n.p.m.), ponad którym wznoszą się płaskie góry stołowe (tepui). W parku Canaima położony jest wodospad Salto Angel (979 m wysokości), z najdłuższym swobodnym spadkiem wody na świecie 807m.


8. Galapagos.
 Archipelag składa się z 19 wysp oraz towarzyszących im wysepek i ska. Wyspy Galapagos to jeden z najbardziej aktywnych obszarów wulkanicznych na świecie. Bogata przyroda w rejonie należących do Ekwadoru Wysp Galapagos przyciąga wielu ekoturystów. Można tu wybrać się na przechadzkę lub popływać pontonem typu Zodiak. Nurkować w Cousin’s Rock w Santiago z mieszkańcami głębin, między innymi z lwami i żółwiami morskimi. Wędrować Szlakiem Darwina wraz z ziębami, flamingami i iguanami. Podziwiać wulkan Sierra Negra na Isabelli.

http://divezone.net/wp-content/uploads/2013/01/galapagos-island-liveaboard.jpg


9. Park Narodowy Huascaran.
Położony jest w środkowej części Peru, w andyjskim paśmie górskim Cordillera Blanca. Powierzchnia parku wynosi 3000 km², obejmuje on obszary położone na wysokości od 2000 do ponad 6000 m n.p.m. (27 szczytów powyżej 6000 m), w tym ponad 30 lodowców i 120 wysokogórskich jezior. Najwyższym szczytem na terenie parku jest Huascarán o wysokości 6768 m n.p.m. W roku 1985 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

http://kochamyperu.pl/wp-content/uploads/2013/01/huasca.jpg


 10. Park Narodowy Noel Kempff Mercado.
Największą atrakcją tego miejsca są, bez wątpienia wodospady oraz delfiny słodkowodne. Mieszkają tu także pumy, jaguary, pekari, tapiry. Krajobraz na północy parku bardzo różni się od tego na południu. Na południu las jest bardziej gęsty, przypomina selwę, a przewrócone drzewa często leżą na drogach. Każdy zakątek tego miejsca skrywa ciekawe zwierzęta, ptaki i rośliny.


Co byście dodali do tej listy? :)

Już niebawem kolejne wpisy z tej serii. Przed nami jeszcze Afryka i Australia. Antarktydę... no cóż, odpuszczę sobie jej zwiedzanie ;)

14 komentarzy:

 1. wow, to są miejsca!!! jak z bajki!

  http://lamodalena.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle życia przede mną i tyle do zobaczenia :) Wszystkie miejsca są magiczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic tylko pakować się i zwiedzać ;)

   Usuń
 3. Boliwia i Galapagos to też moje marzenie. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się również odbyć jakąś małą wycieczkę po dżungli Amazońskiej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dżungla to dość odważne marzenie i chyba nie dla mnie ;)

   Usuń
  2. Ja wiem czy odważne... teraz są specjalne wycieczki do dżungli dla turystów żądnych przygód. Tak naprawdę to bardzo bezpieczna wyprawa, pod okiem przewodnika, nawet z noclegiem w dżungli. :)

   Usuń
  3. Racja. Jednakże dla mnie samo takie przebywanie w dżungli raczej nie wiązałoby się z czymś przyjemnym ;)

   Usuń
 4. Machu Pichcu chcę zobaczyć od gimnazjum, kiedy pierwszy raz na angielskim o nim usłyszałam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mieć tylko pieniądze na bilety lotnicze. <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Za mało czasu i pieniędzy na odwiedzenie wszystkich pięknych miejsc na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przecież mówią, że dla chcącego nic trudnego ;)

   Usuń
 7. Hej ;) Zostałaś nominowana przeze mnie do akcji LIEBSTER BLOG AWARD.
  Zapraszam! A tu link: http://capelli-sani.blogspot.com/2014/08/heej-udao-mi-sie-na-chwilke-zdobyc.html#more

  OdpowiedzUsuń
 8. nie marzysz o podbijaniu bieguna? ;) no wiesz co... ;)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję. Postaram się jak najszybciej odwdzięczyć :)
Mam jednak do Ciebie prośbę - nie pozostawiaj linków, nie spamuj i nie obrażaj.
Komentarze nie spełniające powyższych kryteriów będą USUWANE lub po prostu ignorowane!


Nie pytaj mnie o to czy będę obserwowała Twój blog - jeśli zachęcisz mnie tematyką z przyjemnością dodam go do obserwowanych. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli Ty postąpisz tak samo :)

O MNIE

Moje zdjęcie
Kobieta pracująca. Żona. Zakochana w mężu i podróżach. W wolnych chwilach przerabia ubrania i grzebie w DIY. Lubi pisać, od zawsze. Zdarza jej się czytać bardziej lub mniej ambitne pozycje. A tutaj dzieli się z Wami swoimi przemyśleniami. Zapraszam do zakładki O MNIE. Przedstawiam genezę i cel prowadzonego przeze mnie bloga ;)

Łączna liczba wyświetleń

OBSERWATORZY

INSTAGRAM

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *