wtorek, 24 listopada 2015

To nie cel jest tym, czego szukasz, to droga, którą podążasz ku celu...


Masz przed sobą cel, który oświeca ci drogę, niczym latarnia morska zbłąkanemu statkowi. Wiesz dokąd i po co zmierzasz. Pniesz się po schodkach swoich możliwości wyżej i wyżej. Czasem upadasz, jeszcze częściej się podnosisz i uczysz na swoich błędach. Z każdym krokiem jesteś coraz mądrzejszy, aż w końcu dochodzisz do celu. Dostajesz wszystko to, czego bardzo pragnąłeś, o co walczyłeś przez kilka ostatnich lat. Co czujesz? Powiedz to głośno.

Radość.
Bo wiesz, że wszystko co masz, jest Twoją zasługą. Bo masz wspomnienia z drogi, która nie zawsze była prosta. Skosy i zakosy, niczym na górskim szlaku nie raz wyciskały z ciebie pot i łzy. Teraz siedzisz i uśmiechasz się, bo wiesz, że było warto. Niezłomna wiara, wiedza i chęć ciągłego uczenia się zaprowadziły cię do TEGO miejsca. Wiesz, że nic nie dzieje się przez przypadek.

Niedosyt.
Przez pierwszych kilka, nawet dłuższych chwil czujesz się wspaniale. Rozpiera cię duma, niemal jakbyś odbierał złoty medal na olimpiadzie. Bo to medal wywalczony i zasłużony. Pokonałeś swoje słabości, siebie i dostałeś wszystko to, o co walczyłeś od lat. Marzenia się spełniają. Gdy emocje już opadły, pozostał niedosyt. Bo pięknie miało być zawsze. A nawet piękno czasem się nudzi. Rutyna wkradła się do twojego życia i to, o co kiedyś walczyłeś z krwią w ustach, dziś jest codziennością. Powoli przestajesz dostrzegać blaski swojego osiągnięcia. Czasem na spotkaniu u znajomych, ktoś przypomni ci, że osiągnąłeś wiele. Ale to wywoła tylko kilkuminutowy uśmiech, bardziej na wspomnienie twoich starań, niż tego, co masz.


Życie to ciągła droga. 
Cele są tylko przystankami. Nie możesz przestać gonić króliczka, bo życie traci smaczek. Złapiesz jedno, złap oddech i rzuć sobie nowe wyzwanie. Wiesz przecież, że dasz rade, że jesteś silny, że stać cię na wiele więcej. Możesz mieć wszystko to, co tylko zechcesz. 

Górscy turyści wiedzą, które chwile są najpiękniejsze. To nie widok ze szczytu góry, który zapiera dech w piersiach. Nie powiew wiatru i radości. Ale droga, którą przebyli, by wejść na skałkę, na której właśnie popijają herbatkę z termosu patrząc na kolegów ze szlaku, którzy dopiero się wspinają. Szczyt to tylko wisienka na torcie, która rozpływa się w ustach i sprawia, że całość ma tą kropę nad i. 

Nigdy się nie poddawaj i walcz, o to, co twoje. Rzucaj i podejmuj wyzwania. Weź się, w garść, bo nigdy nie będziesz wielki.

A Ty o co dziś walczysz? Na jakiej jesteś drodze? Dokąd zmierzasz? :)
 

3 komentarze:

  1. Trzeba rzucać sobie wyzwania, dążyć do jakiegoś celu. Jeśli nie, to człowiek szybciej się starzeje i "dziadzieje". :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio staram się bardziej otwierać na możliwości jakie daje mi życie i znaleźć w sobie odwagę żeby to wszystko robić.
    Najważniejsze jest właśnie żeby się nie poddawać niezależnie od tego co się dzieje w okół czy tego co mówią inni.
    Ja często sie poddaje ale tym razem mam nadzieję, że będzie inaczej. Moim planem było założenie bloga. Wreszcie to zrobiłam. I mam nadzieję, że wytrwam na tej drodze, nie dopadnie mnie słomiany zapał i będę stawiać przed sobą kolejne wyzwania i je realizować.

    OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję. Postaram się jak najszybciej odwdzięczyć :)
Mam jednak do Ciebie prośbę - nie pozostawiaj linków, nie spamuj i nie obrażaj.
Komentarze nie spełniające powyższych kryteriów będą USUWANE lub po prostu ignorowane!


Nie pytaj mnie o to czy będę obserwowała Twój blog - jeśli zachęcisz mnie tematyką z przyjemnością dodam go do obserwowanych. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli Ty postąpisz tak samo :)

O MNIE

Moje zdjęcie
Kobieta pracująca. Żona. Zakochana w mężu i podróżach. W wolnych chwilach przerabia ubrania i grzebie w DIY. Lubi pisać, od zawsze. Zdarza jej się czytać bardziej lub mniej ambitne pozycje. A tutaj dzieli się z Wami swoimi przemyśleniami. Zapraszam do zakładki O MNIE. Przedstawiam genezę i cel prowadzonego przeze mnie bloga ;)

Łączna liczba wyświetleń

OBSERWATORZY

INSTAGRAM

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *